390.68 Ft

364.51 Ft

Végleg a tenisz legendájává vált! Djokovic 24-szeres Grand Slam-bajnok

2023. 09. 11.

Novak Djokovic nyerte meg a férfi egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon, mivel a vasárnapi döntőben három szettben, 6:3, 7:6 (7-5), 6:3-ra legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet, s ezzel begyűjtötte 24. Grand Slam-trófeáját.

A három NAGYBÓL már csak Novak Djokovic az aktív - Roger Federer visszavonult, Rafael Nadal hosszú ideje sérült -, ő viszont maximálisan. A szerbek 36 éves klasszisa harmadszor szerepelt négy GS-döntőben egy szezonon belül, és annak a tudatában lépett pályára 10. US Open-fináléjában, hogy az eredménytől függetlenül mától újra világelső, megelőzve Carlos Alcarazt.

New Yorkban korábban háromszor (2011, 2015, 2018) ünnepelhetett Djokovic, aki mostani, negyedik sikerével a US Open legidősebb férfi bajnoka lett, emellett a koedukált GS-öröklistán beérhette 24. trófeájával a legendás ausztrál Margaret Courtot, aki 1977-ben ugyancsak 24 GS-trófeával vonult vissza. Ha a szerb 2024-ben az Australian Openen tizenegyedszer is győzni tud, minden idők legeredményesebb teniszezőjévé válik.

Mától újra világelső Novak Djokovic, megelőzve Carlos Alcarazt     Fotó: DPPI Media

A harmadikként rangsorolt Medvegyev harmadszor jutott a fináléba a US Openen, és 2021-ben megverte a döntőben Djokovicot, akinek akkor emiatt nem sikerült egy naptári évben megnyernie mind a négy nagy versenyt. Legutóbb márciusban találkoztak Dubajban, akkor Medvegyev két sima szettben győzött.

A 15. ütközetben a 72. Grand Slamén és a 36. GS-döntőjében pályára lépő Djokovic nem bízott semmit a véletlenre, és 3 óra 17 perc alatt 6:3, 7:6 (7-5), 6:3-ra legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet, s ezzel begyűjtötte 24. Grand Slam-trófeáját.