2025. 12. 13.

384.43 Ft

327.70 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

Trump: Putyinnak a háborút kellene befejeznie, nem rakétákat tesztelnie

Trump: Putyinnak a háborút kellene befejeznie, nem rakétákat tesztelnie
10perc.hu
2025. 10. 27.
Fotó: Northfoto

Donald Trump szerint Vlagyimir Putyinnak Ukrajnában a háborút kellene lezárnia, nem rakétákat tesztelnie.

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump hétfőn közölte, hogy Oroszország elnökének, Vlagyimir Putyinnak a háborút kellene lezárnia Ukrajnában, ahelyett, hogy új nukleáris meghajtású rakétákat tesztelne. Trump emellett kiemelte, hogy az Egyesült Államok nukleáris tengeralattjárót helyezett Oroszország partjaihoz, így nincs szükség arra, hogy a rakéták több ezer mérföldet repüljenek - írta a Reuters.

A kijelentés a 9M730 Burevestnik, NATO-átnevezéssel SSC-X-9 Skyfall nukleáris képességű cirkálórakéta tesztje után hangzott el, amelyet Oroszország sikeresen végrehajtott. A Kreml szerint az új fegyver képes áttörni bármely rakétavédelmi pajzsot, és a fegyvert a jövőben hadrendbe állítják. A teszt során a rakéta 14 000 kilométert (8 700 mérföldet) repült.

Trump a Fehér Házhoz tartozó Air Force One-on adott nyilatkozatában elmondta: „Nem tartom megfelelőnek, hogy Putyin ilyesmit mondjon. A háborút, amelynek egy hét alatt véget kellett volna vetni, most a negyedik évében tartunk. Ezt kellene inkább befejezni a rakétatesztek helyett.”

A Kreml reagált a nyilatkozatra, hangsúlyozva, hogy Oroszország a saját nemzeti érdekei szerint cselekszik, és nincs oka annak, hogy a rakétateszt megterhelje a kapcsolatait Washingtonnal. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint Oroszország az új fegyverek fejlesztésével biztosítja saját biztonságát, és nincs semmi, ami szükségszerűen feszültséget keltene Moszkva és Washington között.

Trump többször is beszélt arról, hogy amerikai tengeralattjárókat helyezhetnek Oroszország partjaihoz a nukleáris feszültség növekedése miatt. Az elnök szerint az Egyesült Államok és Oroszország „nem játszik játékokat egymással”.

A Reuters jelentése szerint Trump kormánya további szankciók előkészítésén dolgozik, amelyekkel Oroszország gazdaságának kulcsfontosságú területeit célozhatnák meg, amennyiben Putyin tovább halogatja a háború befejezését.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek