Általában a mellékhelyiséget tartjuk a lakás legkoszosabb részének, így aztán takarításkor ez a tér mindig kiemelt figyelmet kap. Csakhogy a frissen kisikált vécécsésze vagy éppen mosdókagyló csak részei az egyenletnek, mert a fürdőszobai felületek megtisztításával egyenértékűen fontos a kézhigiénia.
Aki például a vécén ülve szereti nézegetni a telefonján a közösségi oldalakat, jobb, ha leszokik erről. A HáziPatika szerint ugyanis a levegőbe belekerül számos kórokozó is, amelyek aztán a telefonunk felszínén kiutaznak a mosdóból a lakás többi helyiségébe, és a kezünkre is rákerülnek.
Az alapos kézmosás szükségességét sem véletlenül hangsúlyozzák olyan sokat a szakértők, hiszen ez a leghatékonyabb és legolcsóbb módja annak, hogy számos betegség terjedését megelőzhessük. Aki viszont nem elég alapos, az egy rakás kórokozót visz ki a mosdóból. Szappanból érdemesebb az adagolós folyékony szappant választani. Ne felejtsük el, hogy a kézfertőtlenítő használata nem helyettesíti az alapos kézmosást. Fontos, hogy rendszeresen használjunk körömkefét is, mivel a körmünk alatt a baktériumok ideális szaporodóhelyet találnak.
Minél többen használnak egy kéztörlőt, annál gyakrabban kell cserélni - akár naponta is érdemes lehet. Ennek az az oka, hogy a nedves textilen villámgyorsan elszaporodhatnak a kórokozók, amik aztán kézmosás után törölközéskor villámgyorsan visszakerülhetnek a kezeinkre, onnan pedig bármire vagy bárkire, akit/amit megfogunk vagy megérintünk. Ha nyilvános mosdóban vagyunk, akkor inkább eldobható papírtörlőt használjunk.