2026. 05. 07.

355.85 Ft

302.34 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Váratlan fordulat a beiktatás előtt: Visszalépett a Tisza Párt igazságügyi miniszter-jelöltje

Váratlan fordulat a beiktatás előtt: Visszalépett a Tisza Párt igazságügyi miniszter-jelöltje
10perc.hu
2026. 05. 07.
Fotó: Melléthei-Barna Márton Facebook

Melléthei-Barna Márton lemondott az igazságügyi miniszteri jelöltségről, hogy elkerülje a rokoni szálak miatti támadásokat és biztosítsa az új kormány hitelességét. Magyar Péter pénteken nevezi meg az új jelöltet.

Alig néhány nappal az új kormány hivatalba lépése előtt komoly személyi változás történt a Tisza Párt háza táján: Melléthei-Barna Márton, a párt jogi igazgatója és Magyar Péter kijelölt igazságügyi minisztere bejelentette, hogy visszalép a jelöltségtől. A döntés hátterében nem szakmai, hanem etikai és stratégiai megfontolások állnak.

Régi barátság, új rokonság: Az összeférhetetlenségi dilemma

Melléthei-Barna Márton életútja több szálon is összefonódik a politikai elittel. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen Magyar Péter és a leköszönő Gulyás Gergely évfolyamtársaként végzett, Magyarral pedig évtizedes barátság köti össze. A helyzetet azonban az tette igazán bonyolulttá, hogy 2025 szeptembere óta rokoni kapcsolatba is kerültek: Melléthei-Barna feleségül vette a leendő miniszterelnök húgát.

Bár a jelölt hitt abban, hogy szakmailag és erkölcsileg is alkalmas lett volna a jogállam helyreállítására, belátta, hogy a sógori viszony kikezdhetővé tenné a kormány hitelességét. Saját bevallása szerint nem a pozíció vezérli, hanem a „rendszerváltás” sikere, ezért a nemzeti egység és a társadalmi konszenzus érdekében döntött a háttérbe vonulás mellett.

Magyar Péter reakciója: Szigorúbb szabályok jönnek

A leendő miniszterelnök közösségi oldalán reagált a lemondásra, elismerve, hogy a rokoni szál neki is komoly dilemmát okozott. Magyar Péter hangsúlyozta, hogy az új korszakot csak teljes átláthatósággal lehet elkezdeni.

Melléthei-Barna áldozatvállalását tiszteletreméltónak nevezte, és kiemelte, hogy bár miniszter nem lesz belőle, országgyűlési képviselőként továbbra is kulcsszerep vár rá a Tisza Párt közösségében.

Mi várható most?

A kormányzati struktúra nem maradhat sokáig hiányos. Magyar Péter ígérete szerint pénteken nevezi meg az új igazságügyi miniszter-jelöltet. Az elvárás világos: olyan szakembert keresnek, akit kizárólag a szakmai tevékenysége alapján ítélhet meg a nyilvánosság, és akinek a személye nem ad felületet a nepotizmussal kapcsolatos vádaknak.

Ez a lépés azt sugallja, hogy a Tisza Párt vezetése tanult a korábbi kormányzati gyakorlatok kritikáiból, és igyekszik elkerülni a „családi vállalkozás” látszatát még a legbelsőbb körökben is.

Címkék:

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek