EUR: 393,07 Ft
USD: 373,75 Ft
CHF: 406,82 Ft
GBP: 454,93 Ft
RON: 79,01 Ft
RSD: 3,36 Ft

Diana hercegné még mindig élhetne? Szívszorító dolgot állít a patológus

Szórakozás
10perc.hu
2 hete
Kiemelt kép: Pinterest

Richard Shepherd, aki a boncolást végezte, úgy látja, a tragédia elkerülhető lett volna.

26 éve, 1997 augusztus 31-én a 36 éves Diana hercegné Párizsban az akkori párjával, az egyiptomi származású Dodi al-Fajeddel és a sofőrjükkel az Alma rakpart aluljáróban balesetet szenvedtek, miközben a paparazzók elől menekültek. A tragikus halálhírt akkor Károly király közölte gyermekeivel, kisebbik fia, Harry pedig nemrég felidézte, hogy nem voltak érzelmei, képtelen volt sírni.

Richard Shepherd, a világ egyik leghíresebb törvényszéki orvosszakértője több mint 23 ezer holttestet vizsgált már meg karrierje során, az egyikük Diana volt. Ő végezte a autóbalesetet szenvedett hercegné második boncolását, és azt állítja, Diana túlélhette volna a balestet - írja a Life.hu.

Vilmos és Harry herceg édesanyja nem csatolta be a biztonsági övét, ha ezt megteszi, az öv megvédte volna a súlyos sérülésektől, ha be van kötve, pár zúzódással esetleg kartöréssel megúszta volna az ütközést.