Az elmúlt hetek szeszélyes időjárása nem igazán kedvezett a balkonládákba kiültetett növényeknek, köztük például a muskátliknak.
Az ország több pontján is mértek még hajnalban április közepén is, mínusz öt foknál hidegebbet. Az elfagyott növények azonban menthetők, csak egy kicsit később fognak virágozni. A muskátlik szárai, levelei egy bizonyos részig megfeketedtek, ezért addig vissza kell metszeni. Érdemes napos helyre tenni a ládákat. Pár hét alatt csodásan burjánzó és gazdagon virágzó növények válnak belőlük.
A titok nyitja a tápoldat megfelelő adagolása a bőséges locsolás mellett. A balkonláda alja minden esetben legyen kilyukasztva, mert ha megáll a víz a láda aljában, a muskátli gyökere kirohadhat. A muskátli gyakorlatilag minden helyet szeret. Virágzik a naposabb és az árnyékos helyen is egyaránt.
A balkonláda alja minden esetben legyen kilyukasztva, mert ha megáll a víz a láda aljában, a muskátli gyökere kirohadhat Fotó: freepik.com
Amíg egy 60 cm-es ládába maximum két-három tövet tegyünk, addig az egy méteres ládába akár öt tövet is összeültethetünk. Érdemes más növényeket is mellé tenni, így színes foltokat képeznek majd, ha virágoznak. A futómuskátlit lehet más csüngő növénnyel társítani, ilyen például a futó petúnia, amely egész nyáron át virágzik.
Az angol muskátli is nagyon kedvelt lett az elmúlt években. Ez egy nemesített fajta, ami csak részben hordozza az eredeti faj génjeit. A virága egzotikus formájában is különbözik a többitől, ráadásul nemcsak a kertben vagy a balkonon, hanem a lakásban is tartható. Vigyázat, a vizet nem annyira szereti, ezért mérsékelten kell öntözni, a virágzás kezdete után azonban szeptemberig hetente kell tápoldatozni. Az elnyílt virágokat eltávolítva további virágzásra sarkalhatják. Ne ijedjenek meg, ha nyár közepén a virágzása abba marad. Egy rövid pihenő után, a forróság elmúltával újra erőre kap és dúsan virágzik.
A muskátli gyakorlatilag minden helyet szeret Fotó: freepik.com
Figyelem! Az árnyékos helyet nem szeretik, napi 6-8 óra napfényt igényelnek, ugyanakkor az úgynevezett nagyvirágúak kimondottan a szűrt fényben és árnyékosabb, hűvösebb helyeket kedvelik. Éppen ezért a bokrok és cserjék mellett is szemet gyönyörködtetően növekednek.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!