EUR: 386,71 Ft
USD: 363,21 Ft
CHF: 400,81 Ft
GBP: 445,08 Ft
RON: 77,83 Ft
RSD: 3,30 Ft

Majd 6 és félmillió forintot ér Churchill bársonypapucsa?

Külföldi hírek
10perc.hu
2 éve
Kiemelt kép: Bellmans

Az árverésre kerülő, az egykori brit miniszterelnök monogramjával díszített lábbeli az 1950-es években készült.

Winston Churchillt számos alkalommal lencsevégre kapták már kedvenc bársonypapucsában második miniszterelnöksége idején, 1951 és 1955 között. Nos, a BBC News megtudta, hogy az egykori brit miniszterelnök monogramjával díszített, az 1950-es években készült lábbeli kalapács alá kerül kedden, és a becslések szerint akár a 15 ezer font (6,3 millió forint) leütési árat is elérheti.


A keddi árverést bonyolító sussexi aukciósház, a Bellmans szerint a sarkak körül ugyan látni a viselés nyomait, de a lábbeli „csodálatos állapotban van”     Fotó: Bellmans


A 29 centiméter hosszú, bőrtalpas és bőrbéléses cipőt N. Tuczek, korának egyik híres cipésze készítette. A keddi árverést bonyolító sussexi aukciósház, a Bellmans szerint a sarkak körül ugyan látni a viselés nyomait, de a lábbeli „csodálatos állapotban van”. A papucs mellett egy ugyancsak Churchill monogramjával ellátott konyakoskehelyre is licitálhatnak majd az érdeklődők. Az 1960-as évekből való pohár leütési árát 10 ezer fontra becsülik.