A vállalat megszünteti eddigi tényellenőrzési programját, és egy új, közösségi alapú rendszert vezet be, amely az amerikai X platform (korábban Twitter) gyakorlatára épít - számolt be róla a NBC News.
Közösségi alapú tényellenőrzés váltja fel a szakértői rendszert
A Meta bejelentése szerint az eddigi tényellenőrzési program helyett a felhasználók közösségi hozzájárulásán alapuló rendszert vezet be, amely kezdetben az Egyesült Államokban indul. Ez a döntés jelentős váltás a 2016-ban indult, harmadik fél által végzett tényellenőrzéshez képest, amely során több mint 90 szervezet vizsgálta a tartalmak hitelességét. Az új megközelítés célja, hogy a közösség tagjai maguk is hozzájáruljanak a tények ellenőrzéséhez, a szakértői folyamat helyett.
Egyszerűbb moderációs rendszerek
A cégvezető hangsúlyozta, hogy a Meta célja a tartalommoderáció egyszerűsítése és az eddigi hibák minimalizálása.
Zuckerberg szerint a bonyolult rendszerek hajlamosak hibázni, és túl sok ártatlan tartalmat cenzúráztak. A jövőben a moderáció kizárólag a súlyos szabálysértésekre összpontosít, mint például a terrorizmus, a gyermekvédelem vagy a kábítószerrel kapcsolatos tartalmak.
A vállalat szűrési rendszerei szigorúbb szabályokat követnek majd, de a kevésbé súlyos esetekben a közösség és a felhasználói jelentések kapnak nagyobb szerepet. Ez a megközelítés Zuckerberg szerint ugyan kompromisszumokat jelent a problémás tartalmak kiszűrésében, de csökkenti az indokolatlanul eltávolított bejegyzések számát.
A vállalat moderációs csapatát Kaliforniából Texasba helyezi, ahol az új szabályok betartását felügyelik. A Meta ezen kívül módosítja a tartalomajánlási algoritmusokat, hogy a felhasználók érdeklődési körének megfelelően több közéleti és politikai tartalom jelenjen meg a hírfolyamukban.