Az építtető kérte az eljárás szüneteltetését
Közleményben reagált a napokban megjelent találgatásokra Ratatics Péter, az Újpest FC elnöke. A klub vezetője megerősítette, hogy az új stadion és a sportpark fejlesztéséhez kapcsolódó építési engedélyezési eljárás jelenleg szünetel, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a beruházás mögött álló MOL elkötelezettsége a klub jövője iránt nem változott.
A közlemény szerint az eljárás felfüggesztését maga az építtető kezdeményezte. Ratatics Péter úgy fogalmazott, hogy a döntés technikai jellegű, amelyet részben a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságai, részben pedig a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok indokoltak.
„Ez egy technikai döntés, amelyet a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságain túl a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok tettek indokolttá.” – Ratatics Péter, az Újpest FC elnöke
Nemcsak stadion épülne a területen
Az elnök kiemelte, hogy az Újpest-sportpark fejlesztése jóval túlmutat egy futballstadion megépítésén. A projekt egy saját forrásból finanszírozott magánberuházás, amely a klub hosszú távú működését szolgálná, miközben a térség fejlődéséhez is hozzájárulhat.
A tervek szerint a beruházás kapcsolódik az Észak-Budapest közlekedési kapcsolatainak fejlesztését célzó elképzelésekhez is. A projekt részeként egy új intermodális csomópont kialakításával is számolnak.
A MOL tavaly jelentette be a beruházás helyszínét
2024-ben vált ismertté, hogy a MOL megvásárolja az Újpest FC-t. A cégcsoport ezt követően, 2024. június 20-án jelentette be, hogy előszerződést kötött a Fóti út 141. szám alatt található, közel 190 ezer négyzetméteres területre. Az ingatlan korábban a Tungsram gyártelepeként működött, és Újpest Kertváros közvetlen szomszédságában helyezkedik el.
A beruházást nem sokkal később az Orbán-kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánította. A projekt ugyanakkor ellenállásba is ütközött a környéken élők részéről. Trippon Norbert, Újpest polgármestere 2025 októberében arról beszélt, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel meg kívánják védeni Újpest-kertváros nyugalmát, miután több lakossági fórumon is tiltakoztak a tervezett 18 ezer férőhelyes stadion megépítése ellen.