Történelmet ír a Puskás Aréna: először rendeztek Bajnokok Ligája-döntőt Budapesten, a mérkőzésen a címvédő Paris Saint-Germain és az első BL-trófeájára hajtó Arsenal csapott össze. Magyar Péter miniszterelnök és Csányi Sándor MLSZ-elnök együtt nézte a meccset. Mindkét csapat szokásos szerelésében lépett pályára: a franciák kékben, az angolok piros-fehérben.
A Paris Saint-Germain megvédte Bajnokok Ligája-címét a budapesti döntőben. A francia csapat tizenegyesekkel 4-3-ra győzte le az Arsenalt a Puskás Arénában.
A rendes játékidő és a hosszabbítás is 1-1-es döntetlennel ért véget, a trófeáról büntetőpárbaj döntött.
Fotó: Northfoto
