A sporttörvény módosításával kapcsolatban Wladár Sándor és a Magyar Úszószövetség javaslatokat tett a sportolók olimpiai életjáradékának szabályozására. A módosítások célja, hogy igazságosabbá váljon az edzők számára biztosított támogatás, mivel jelenleg a sportoló döntése alapján kaphatják meg a járadékot, ami nem minden esetben tükrözi az edzői munkát - olvasható a Nemzeti Sport oldalán.
A javaslatok között szerepel a kérelmezési rendszer visszaállítása, a nevelőedzők megnevezésének állandósítása, valamint az edzők özvegyeinek életjáradéka. A sportállamtitkárság jelenleg dolgozik a módosítások megvalósításán.
A sporttörvény módosításával kapcsolatos javaslatokat Wladár Sándor és a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) terjesztette elő. A sportállamtitkárság az érintett sportköztestületek bevonásával dolgozik a változtatások előkészítésén. A sporttörvény értelmében jelenleg a sportoló döntése alapján kaphatják meg az olimpiai életjáradékot az edzők, amit a sportoló jelölhet meg, illetve ha senkit sem nevez meg, akkor nem jár pénzbeli támogatás. A MÚSZ elnöke és edzői bizottsága közösen írt levelet Orbán Viktor miniszterelnöknek, amelyben a jogszabály módosítását kérték. Milák Kristóf, a Párizsban olimpiai érmet szerző úszó példáján keresztül világítanak rá arra, hogy a jelenlegi rendszer nem biztosít elegendő méltányosságot az edzők számára. Wladár Sándor úgy nyilatkozott: „Az igazságosság, a méltányosság fontos az életemben, ez most is így volt. Meghallgatásra talált a felvetésünk, és a miniszterelnök illetékességi körben átadta a javaslatot az államtitkárnak. Mi nem akarjuk megmondani, mi a helyes, de a helyzeten változtatni kell. Csak az volt a célunk, hogy a méltánytalanság, amely az edzőket érte, ne fordulhasson elő többször.”
A sportállamtitkárság a javaslatokat megvizsgálva, egyeztetéseket tartott a Magyar Edzők Társaságával (MET). Molnár Zoltán, a MET elnöke részletesen kifejtette a szervezet álláspontját. A MET javaslatai között szerepel a 2019 előtti kérelmezési rendszer visszaállítása, ahol az edzők saját maguk kérvényezhették a járadékot, amit a sportoló, a szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság is aláírt. Emellett a MET azt is javasolja, hogy a nevelőedzők személyét ne lehessen többször módosítani, hanem az edzők nevét véglegesen rögzíteni kellene. Továbbá, a MET kéri, hogy az érmes sportolók edzőinek özvegyei is jogosultak legyenek az olimpiai életjáradékra.