Szoboszlai gólpassza is hozzájárult a Liverpool győzelméhez

2024. 10. 03.

A Liverpool újabb magabiztos győzelmet aratott a Bajnokok Ligája alapszakaszának 2. fordulójában.

Az angol együttes ezúttal az olasz Bolognát fogadta. A találkozó végeredménye 2–0 lett, köszönhetően Mac Allister és Szalah találatainak, utóbbihoz Szoboszlai Dominik gólpassza is hozzájárult - közölte a Nemzeti Sport.

A mérkőzés elején a Bologna ugyan betalált Dallinga révén, de a holland támadó lesről szerzett gólja érvénytelen volt. Nem sokkal később, a 11. percben Mac Allister megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A Liverpool dominanciája ellenére a Bologna is mutatott életjeleket, Ndoye két kapufája és Urbanski próbálkozása azonban nem járt sikerrel.

A második félidőben a Bologna ismét veszélyeztetett, de Orsolini lövését Alisson kapus hárította. A mérkőzés végéhez közeledve Szoboszlai Dominik villant meg, és gólpasszt adott Szalahnak, aki a 75. percben kiválóan helyezte a kapu jobb felső sarkába a labdát. A Liverpool így 2–0-ra nyerte a találkozót, és továbbra is veretlen a BL alapszakaszában.