Autó

További kategóriák

Szórakozás
Sport

F1: Sainz kis híján bennégett a Ferrariban, de Leclerc győzelme megszépítette az olasz istálló napját

10perc.hu
2022. 07. 10.

A Ferrari remek stratégiát dolgozott ki a futamra, amely egészen addig működött is, amíg Sainz alatt az 58. körben elfüstölt a Ferrari-motor.

Noha az osztrák Red Bull Ringen minden amellett szólt, hogy az időmérőt és a sprintversenyt is megnyerő Max Verstappen (Red Bull) diadalával zárul majd a főverseny is, végül a Ferrari igencsak belepiszkított az energiaitalosok terveibe.

Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte meg a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat, és ezzel a sikerrel 38 pontra csökkentette hátrányát a világbajnoki címvédő és az összetett élén álló Max Verstappennel, a Red Bull holland pilótájával szemben. A 24 éves Leclerc az idén harmadszor, pályafutása során ötödször diadalmaskodott F1-es viadalon.

Verstappen csapatának hazai futamán másodikként ért célba – ráadásul a leggyorsabb körért járó pluszpontot is megszerezte –, és megfutotta a verseny leggyorsabb körét is, míg a dobogó alsó fokára a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája állhatott fel.

A Ferrari közel volt a kettős győzelemhez, de a második helyért küzdő Carlos Sainz Jr. versenyautójának motorja 13 körrel a leintés előtt kigyulladt, így a spanyol kénytelen volt feladni a futamot. Ráadásul éppen akkor gyulladt ki a Ferrari, amikor a silverstone-i futamon győztes Carlos Sainz éppen megelőzte volna a vb-címvédő Verstappent.

Ráadásul a spanyol kis híján bennégett az autójában, ugyanis miután kigurult a bukótérbe, Ferrarija egyből lángra kapott, és mivel éppen egy emelkedőn parkolt le, csak némi forrósodó várakozás után menekülhetett az F1-75-ből.

„Könnyedén megelőztem volna Maxot, egy könnyű második hely és egy kettős győzelem lett volna belőle a csapatnak. A tűz elől elég trükkösen menekült meg. Éppen ki akartam szállni, de gurultam hátrafelé, és nem akartam, hogy a végtelenségig guruljon. Erre még jobban kigyulladt, és vártam a pályabírókra, de nagyon későn érkeztek, ráadásul nem is az autó oltásával foglalkoztak először. Elég meleg helyzet volt” – elevenítette fel a legforróbb pillanatokat Sainz.

A világbajnoki idény két hét múlva, Franciaországban folytatódik.

F1 Osztrák Nagydíj végeredménye

1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:24:24.312 óra, 2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1.532 másodperc hátrány, 3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 41.217 mp h., 4. George Russell (brit, Mercedes) 58.972 mp h., 5. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1:08.436 perc h., 6. Mick Schumacher (német, Haas) 1 kör h., 7. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h., 8. Kevin Magnussen (dán, Haas) 1 kör h., 9. Daniel Ricciardo (brit, McLaren) 1 kör h., 10. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h.

A vb állása

Pilóták: 1. Verstappen 208 pont, 2. Leclerc 170, 3. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 151, 4. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 133, 5. Russell 128, 6. Hamilton 109, 7. Norris 64, 8. Ocon 52, 9. Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo) 46, 10. Alonso 29.

Konstruktőrök: 1. Red Bull 359 pont, 2. Ferrari 303, 3. Mercedes 237, 4. Alpine 81, 5. McLaren 81, 6. Alfa Romeo 51, 7. Haas 34, 8. Alpha Tauri 27, 9. Aston Martin 18, 10. Williams 3.