2025. 12. 05.

382.03 Ft

327.47 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

825 millió dollár értékű rakétacsomagot vásárol Ukrajna az USA-tól

825 millió dollár értékű rakétacsomagot vásárol Ukrajna az USA-tól
10perc.hu
2025. 08. 29.
Fotó: Northfoto

Az Egyesült Államok 3 350 darab nagy hatótávolságú rakétát ad el Ukrajnának Trump döntésével, 825 millió dollár értékben.

Donald Trump amerikai elnök jóváhagyta, hogy az Egyesült Államok 3 350 darab nagy hatótávolságú rakétát adjon el Ukrajnának – közölte a washingtoni külügyminisztérium. A 825 millió dollár értékű fegyvercsomag az eddigi legjelentősebb új fegyvereladás, amelyet a Trump-adminisztráció Ukrajna számára engedélyezett - számolt be róla a CNN.

A rakéták az Extended Range Attack Munition (ERAM) típushoz tartoznak, amelyek 240–450 kilométeres hatótávolsággal rendelkeznek. Ha az üzlet a terveknek megfelelően zárul, a szállítmány akár már az idei év második felében megérkezhet Ukrajnába.

A fegyvervásárlást részben az Egyesült Államok, részben európai szövetségesei – Dánia, Hollandia és Norvégia – finanszírozzák. Washington szerint a döntés nemcsak Ukrajna védelmi képességeit erősíti, hanem az amerikai külpolitikai és nemzetbiztonsági érdekeket is szolgálja, mivel hozzájárul Európa stabilitásához.

A bejelentés egy nappal azután érkezett, hogy az orosz hadsereg súlyos légicsapásokat mért Kijevre, amelyekben többen életüket vesztették. A döntés diplomáciai szempontból is fontos üzenet: Trump az elmúlt hetekben külön-külön tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz és Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, és jelezte, hogy közvetíteni kíván a béketárgyalásokban. Eközben azonban Ukrajna újabb, hosszabb hatótávolságú fegyverekhez jut, ami jelentősen átalakíthatja a háború dinamikáját.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek