Az egyre súlyosbodó hőhullám következtében Európa több országában drasztikus intézkedésekre került sor, miután a szélsőséges meleg haláleseteket és rekordokat döntögető hőmérsékleteket okozott.
Olaszországban a hatóságok betiltották a szabadtéri munkát a nap legmelegebb időszakában, miután Bologna közelében egy 47 éves építőmunkás összeesett és meghalt. Az elmúlt napokban a hőség több emberéletet is követelt, köztük egy gyermekét is. A The Guardian beszámolója alapján ezt közölte a 444:
„Olaszország egyes részein a kórházak sürgősségi osztályain 15–20 százalékkal több embert vettek fel – a betegek többsége idős ember, aki kiszáradás miatt került kórházba.”
Spanyolországban és Portugáliában minden eddiginél magasabb júniusi hőmérsékleteket mértek. Andalúziában 46, míg a portugáliai Morában 46,6 Celsius-fokot regisztráltak. Ez utóbbi a Portugál Tenger- és Légkörkutató Intézet szerint az ország történetének legmagasabb júniusi hőmérséklete.
A hőhullám egész Európára kiterjed:
-
Róma, Madrid és Athén: 37 °C
-
Brüsszel és Frankfurt: 36 °C
-
Tirana: 35 °C
-
London: 33 °C
A szélsőséges időjárás erdőtüzekhez, evakuálásokhoz és létesítmények bezárásához vezetett:
-
Törökországban több tízezer embert kellett kitelepíteni az erdőtüzek miatt.
-
Franciaországban iskolák zártak be, és az Eiffel-tornyot is lezárták, miután Párizsban 38 °C-ot mértek.
-
Brüsszelben az Atomium emlékművet is bezárták a hőség miatt.