2025. 12. 05.

382.03 Ft

327.47 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

Víz öntötte el a parajdi sóbánya turisztikai szintjét

Víz öntötte el a parajdi sóbánya turisztikai szintjét
10perc.hu
2025. 05. 29.
Fotó: Parajdi Sóbánya - Salina Praid - Salt mine Praid (Facebbok)

A parajdi sóbánya turisztikai szintjét elöntötte a víz, mentik a Telegdy részt, és sürgősen elterelik a Korond-patak medrét.

Elárasztotta a víz a parajdi sóbánya turisztikai szintjét, ahol föld alatti étterem és játszótér is működött – számolt be a HVG. A katasztrófa csütörtökre virradóra következett be, miután a hetek óta megemelkedett vízszint a repedéseken keresztül fokozatosan beszivárgott a mélybe.

„A mentőcsapatok most a Telegdy nevű rész megóvásán dolgoznak” – közölte Nyágrus László polgármester, hozzátéve, hogy az egykor borospinceként működő térség megmentése kiemelt feladat.

A parajdi sóbánya Székelyföld egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága, amelynek hatalmas föld alatti csarnokai az elmúlt hetek esőzései miatt kerültek veszélybe. A problémát az okozta, hogy a Korond-patak megduzzadt vize utat talált a bányába. A hét szintből álló rendszer alsó részeit már korábban elöntötte a víz, mostanra viszont a látogatók számára is nyitott szintek is veszélybe kerültek.

Bíró Barna Botond, Hargita megye tanácselnöke bejelentette: 

„A tanács úgy döntött, hogy sürgősen meg kell kezdeni a munkát a Korond medrének eltereléséhez.”

Egy víztározó létesítése is tervben van, de annak megvalósítása hosszabb távon lehetséges.

A jelenlegi mentési munkálatok célja a károk minimalizálása, és annak megakadályozása, hogy a sóbánya teljes rendszere veszélybe kerüljön. A helyi vezetés reméli, hogy a gyors beavatkozásokkal elkerülhető a további pusztulás.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek