2026. 05. 13.

358.70 Ft

306.19 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Orosz drónok csapódtak be Kárpátalján – Az ópusztaszeri kormányülésen döntenek a válaszról

Orosz drónok csapódtak be Kárpátalján – Az ópusztaszeri kormányülésen döntenek a válaszról
Darvas Márton
2026. 05. 13.
Fotó: Northfoto

Orbán Anita külügyminiszter elítélte a Kárpátalját ért orosz dróntámadást. Szolyván vasúti infrastruktúrát, Ungváron ipari létesítményt ért találat. A Tisza-kormány első ülésén napirendre veszik az eszkalációt.

Alig telt el a Moszkva által kért háromnapos tűzszünet, szerdán Ukrajna-szerte, köztük Kárpátalján is orosz dróntámadások indultak. Orbán Anita külügyminiszter a Tisza-kormány első, ópusztaszeri ülése előtt közzétett videójában mélységesen elítélte az agressziót, és közölte: a kabinet soron kívül foglalkozik az eseményekkel.

Találatok és célpontok

A külügyminiszter tájékoztatása szerint a videó felvételekor öt drón becsapódásáról volt tudomása a magyar kormánynak:

  • Szolyva: Két drón csapódott be, az egyik egy vasútállomás transzformátorát érte el.

  • Ungvár: Egy becsapódás történt, amely egy ipari létesítményt rongált meg.

  • Szórványos találatok: További két drón ért földet kárpátaljai településeken.

A kormány folyamatos kapcsolatban áll az ungvári főkonzullal, és elsődleges céljuk annak kiderítése, történt-e személyi sérülés a támadások során.

Napirenden az eszkaláció

Az orosz támadás időzítése különösen feszült politikai helyzetben történt, hiszen a Tisza-kormány éppen ma tartja alakuló ülését Ópusztaszeren. Orbán Anita hangsúlyozta, hogy a kormányülésen kiemelt napirendi pontként tárgyalnak a kárpátaljai helyzetről és a szükséges diplomáciai vagy humanitárius lépésekről.

A Telegram-csatornák jelentései alapján Munkács térségében is észleltek drónmozgást, a támadássorozat pedig a tűzszünet lejártát követő nagyszabású orosz offenzíva része lehet. A külügyi tárca ígéretet tett arra, hogy a fejleményekről folyamatosan tájékoztatják a közvéleményt.

Forrás:

További cikkek