A Tisza Párt választási győzelmét követően válságos helyzetbe került a kormánypárti véleményvezéreket tömörítő Megafon. Több, a szervezet működésére rálátó forrásunk is megerősítette, hogy a pénzhiány miatt már megkezdődtek az elbocsátások, és az intézmény jövője is kérdésessé vált. A Telex értesülései szerint a jelenlegi források már csak nagyjából egy hónapig garantálják a munkatársak fizetését, azt követően azonban teljes a bizonytalanság.
Kérdéses a túlélés a kormányváltás árnyékában
Bár a Megafon vezetése egyelőre nem válaszolt a leépítéseket és az esetleges megszűnést firtató megkeresésünkre, informátoraink szerint még a felsőbb szinteken sem látják tisztán a folytatás lehetőségét. A hangulat borúlátó, amit csak tetéz a kormányváltás ténye. Nem ez az első eset, hogy megtorpan a gépezet: a Fidesz által megnyert 2022-es választás után is szünetelt a működés, akkor azonban átszervezésekkel sikerült túlélniük a ciklusfordulót.
Milliárdos hirdetések és politikai hátszél
A 2020-ban Kovács István vezetésével alapított központ, valamint a hozzá köthető, 2021-ben indult Patrióta YouTube-csatorna az elmúlt években a kormányzati üzenetek legfontosabb terjesztőjévé vált. A szervezet hatalmas összegeket égetett el a közösségi médiában:
-
Csak tavaly szeptemberben 138 millió forintot költöttek Facebook-hirdetésekre, mielőtt a Meta korlátozta volna a politikai tartalmakat.
-
A Patrióta stúdiójában rendszeresen megfordultak a kormánypárt vezető politikusai.
-
Orbán Viktor is ezen a felületen értékelte először részletesen a választási vereséget.
Leépítések a Patriótánál is
A létszámcsökkentés híre nem korlátozódik szűken a Megafonra. Korábban a Magyar Hang is arról számolt be, hogy a Patrióta stábjánál is megkezdődtek az elbocsátások. A két szervezet szorosan együttműködve, lényegében a kormánypárti médiabirodalom digitális ökleként funkcionált az elmúlt négy évben, ám a jelenlegi forrásapály és a megváltozott politikai környezet most az egész struktúra létét fenyegeti.