A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) megkezdte munkáját az a munkacsoport, amely a gólyatáborok szabályozásának felülvizsgálatát végzi - írta a Telex. Az egyetem közleménye szerint a munkacsoport célja, hogy a jövő évtől központilag szervezett, biztonságosabb gólyatáborokat biztosítsanak a diákok számára.
A munkacsoport első ülését csütörtökön tartották meg, ahol Bihari Péter oktatási rektorhelyettes, hallgatók és a gólyatáborok szervezésében részt vevő valamennyi érintett terület képviselői is jelen voltak. Az új szabályozás célja, hogy „a biztonság, a közösségépítés és az elfogadás” kerüljön a középpontba.
Az intézkedésre azután került sor, hogy a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának bodajki gólyatáborában több diák megalázó bánásmódról számolt be. Az Eduline cikke szerint a diákok üvöltöző táborvezetőkről, kötelező motozásról, és szigorúan mért mosdószünetekről beszéltek, melyek miatt többen idő előtt hazatértek a táborból.
A diákok elmondása szerint egy órán át kellett gyalogolniuk a tűző napon a tábor helyszínére, a bőröndöket pedig nem húzhatták, csak kézben vihették. Emellett magázódniuk kellett, későn kaptak ételt, és testi motozáson kellett átesniük, sőt, még a gyógyszereiket is elvették tőlük.
A BME új intézkedéseket ígér, amelyekkel a táborok programjait úgy alakítják ki, hogy minden résztvevő egyenlő eséllyel vehessen részt, figyelembe véve a kulturális, szociális és egészségügyi különbségeket. A táborokban pszichológusok is jelen lesznek, akik mentálhigiénés és beilleszkedést támogató tanácsadást nyújtanak.
Az egyetem ezen felül tovább bővíti a hallgatói támogatási szolgáltatásokat, így a diákok év közben is segítséget kérhetnek pszichológusaiktól bármilyen problémával kapcsolatban.