2025. 12. 06.

381.78 Ft

327.85 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Börtönben hal meg a „skálás gyilkos”!

Börtönben hal meg a „skálás gyilkos”!
2021. 06. 04.
Fotó: RTL Klub

A Szegedi Törvényszék másodfokú tanácsának jogerős döntése alapján nem bocsátható feltételes szabadságra Bene László, akit több ember megöléséért ítéltek 1996-ban életfogytiglani szabadságvesztésre.

Hirdetés

Vélhetően most fellélegezhet a magyar társadalom, ugyanis soha nem fog a börtönből kiszabadulni Bene László, aki az egykori budai Skála áruháznál 1992-ben történt pénzszállítórablás és gyilkosság egyik, életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt elkövetője. Bene László Donászi Aladárral együtt követte el a bűncselekményt, aki 2001-ben a sopronkőhidai büntetés-végrehajtási intézetben öngyilkos lett.

Bene Lászlót a Legfelsőbb Bíróság 1996-ban több emberen, részben előre kitervelten, részben nyereségvágyból, részben aljas indokból elkövetett emberölés bűntettében és más bűncselekményekben mondta ki bűnösnek a Budai Skála áruház pénzszállító autójának kirablása, valamint több ember, így egy 23 éves egyetemista és két vadász életének kioltása miatt, és életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte.

További cikkek