Első alkalommal repült bele és vett mintát a Nap mágneses mezejéből egy űrszonda, és a Parker Solar Probe már az adatokat is továbbította a Földre.
Még áprilisban repült el a Naphoz közel a NASA Parker Solar Probe űrszondája, hogy vizsgálja annak légkörét. Ezidáig senkinek és semminek nem sikerült átlépnie a napkorong határát, ám a NASA űrszondája eddig összesen tíz alkalommal tette mindezt meg.
A Parker Solar Probe által küldött adatok alapján a napkorona valahol 6,9 és 13,8 millió km-re lehet a Nap felszínétől, ahogy ezt a tudósok korábban is megsaccolták – írta az idokep.hu portál. Ráadásul bebizonyosodott, hogy a szóban forgó felület nem gömb alakú, hanem vannak rajta horpadások, kitülemkedések.
A szondának a jövőben még 14 hasonló műveletre lesz lehetősége. A következő berepülés januárban lesz, és a legközelebbi pálya pedig a napfelszíntől már csak 6,16 millió km-re lesz.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!