EUR: 388,45 Ft
USD: 370,45 Ft
CHF: 403,19 Ft
GBP: 448,76 Ft
RON: 78,09 Ft
RSD: 3,31 Ft

Leemelték az első oroszlánt a Lánchídról

Belföldi hírek
10perc.hu
2 éve
Kiemelt kép: MTI/Szigetváry Zsolt

A szobrokat három részben emelik le, majd ugyancsak három részben helyezik vissza.

Leemelték az első oroszlánszobrot a felújítás alatt álló budapesti Lánchídról. Elsőként a pesti hídfő egyik oroszlánját emelték le, a másikat a következő napokban, a budai hídfőn állókat pedig augusztus második felében viszik el.

Az oroszlánok - amelyek 1852-ben kerültek fel a Lánchídra - három kőtömbből állnak, eddig csak össze voltak cementezve. A három rész összességében nagyon nehéz, nagyjából egy busz súlyának felel meg. A szobrokat most is három részben emelik le, majd ugyancsak három részben helyezik vissza.

A szobrokat egy újpesti műterembe viszik restaurálásra. Ennek során elsőként megnézik mennyire stabil a szerkezetük, mivel a mészkőszobrokat az időjárás is "megviseli". Ezután a szobrokat vegyszerrel megtisztítják, majd hozzálátnak a javításokhoz. A híd felújítása 2022 végén záródik, addigra a négy oroszlánszobor is visszaérkezik a hídfőkre.