Egy volt KGB-tiszt, Alnur Muszajev azt állítja, hogy Donald Trumpot 1987-ben, „Krasznov” fedőnéven szervezte be a szovjet hírszerzés. Muszajev szerint Trump a KGB Hatodik csoportfőnökségének célkeresztjébe került, amely üzletemberek beszervezésére szakosodott. Bár Trump és az orosz titkosszolgálatok közötti kapcsolat már korábban is felmerült, a bizonyítékok hitelessége továbbra is vita tárgyát képezi - elemezte a hvg.
A KyivPost összegyűjtötte a témával kapcsolatos állításokat, amelyek között szerepel a 2017-es Steele-jelentés is. Ebben azt állították, hogy Moszkva kompromittáló anyagokkal rendelkezik Trumpról, köztük az ismert, de soha be nem mutatott „aranyeső videóval”. Luke Harding, a Guardian volt moszkvai tudósítója szerint Trump és az orosz hírszerzés szoros kapcsolatot ápolt egymással.
Muszajev korábban még nem volt biztos abban, hogy Trump ügynök, de 2018-ban már azt írta, hogy a volt amerikai elnök ideális jelölt lett volna a beszervezésre. Most azonban már azt is állítja, hogy Trump fedőnevet kapott. Muszajev mellett egy másik volt KGB-tiszt, Yuri Shvets is beszélt Trump állítólagos beszervezéséről az American Kompromat című könyvében.
Shvets szerint Trump neve már 1977-ben felmerült, amikor feleségül vette Ivana Zelnickovát, akit a csehszlovák titkosszolgálat, az StB is megfigyelt. Shvets állítja, hogy Trump egyik első nagy ingatlanprojektjéhez egy olyan üzletembertől vásárolt televíziókat, aki a KGB-hez köthető vállalkozást vezetett.
Bár Trump elnöki pozíciója nem volt előre eltervezett orosz stratégia, Shvets úgy véli, hogy a volt elnök személyiségjegyei könnyű célponttá tették a KGB számára. A KyivPost szerint az oroszok még Trump elnöksége alatt is próbáltak rá hatást gyakorolni, például azzal, hogy egyik támogatóját, Dmitrij Ribolovljevet Putyin kíséretében látták egy találkozón.