Svédország történetének legszörnyűbb tömeges lövöldözése történt kedden a svédországi Örebro egyik felnőtteket oktató iskolájában – közölte a helyi rendőrség. A támadásban tizenegy ember vesztette életét, köztük maga az elkövető is. „Úgy gondoljuk, hogy magányos elkövető volt” – mondta Roberto Eid Forest, Örebro rendőrfőnöke, hozzátéve, hogy a nyomozás még korai szakaszban van. A hatóságok szerint nem terrortámadás történt, az elkövetőnek nem voltak ismert ideológiai indítékai, és nem tartozott semmilyen bűnbandához sem.
A sebesültek pontos száma még nem ismert, de az örebrói egyetemi kórház jelentése szerint öt embert kezelnek lőtt sérülésekkel, egy további sérült pedig könnyebb sérüléseket szenvedett. Egy ember életveszélyes állapotban van – közölte egy helyi egészségügyi tisztségviselő. A helyi önkormányzat tájékoztatása szerint gyerekek nincsenek a sérültek között.
A rendőrség szerint az első lövések a Risbergska felnőttoktatási intézmény közösségi házában dördültek el. A környéken több iskola is található, és több helyről érkeztek jelentések arról, hogy tanárok és diákok a tantermekbe zárkóztak a lövések hallatán. A közösségi médiában videók kezdtek terjedni a lövöldözés hangjairól. A hatóságok folytatják a nyomozást, hogy kiderítsék az elkövető indítékát és a támadás pontos körülményeit - közölte a Telex.