Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

Az amerikai hadsereget is felhasználja a tömeges kitoncolásokhoz Donald Trump

10perc.hu
2024. 11. 19.
Az amerikai hadsereget is felhasználja a tömeges kitoncolásokhoz Donald Trump

Trump ismételten megerősítette elkötelezettségét a tömeges kitoloncolások iránt, bejelentve, hogy katonai erőket is bevet a terv végrehajtásához.

Donald Trump a második ciklusára készülve nemzeti vészhelyzetet hirdetett a papírok nélküli bevándorlók miatt, és közölte, hogy az amerikai hadsereget is felhasználja a tömeges kitoloncolások végrehajtásához. Ezt a döntését „az amerikai történelem legnagyobb deportálási programjaként” emlegette, bár a részletek továbbra is homályosak. Trump hangsúlyozta, hogy a költségek nem állhatnak az intézkedés útjába, mondván: „Nincs más választásunk.” A program vezető arcai között van Tom Homan, a kitoloncolási ügyekért felelős „határcár”, valamint Stephen Miller, aki a legvitatottabb bevándorlási politikák kialakításában is részt vett - tudósított a The Guardian.

Trump kijelentései és tervezett intézkedései jogi és logisztikai kihívásokat vetnek fel, különös tekintettel arra, hogy az Egyesült Államokban engedély nélkül tartózkodó emberek száma, amelyet ő akár 20 millióra becsül, valójában a Pew Research szerint 11 millió körül mozog.

A kitoloncolási kampány költségeit az Amerikai Bevándorlási Tanács több száz milliárd dollárra becsüli, miközben a helyi és állami vezetők ellenállása, valamint a szövetségi bíróságokon várható jogi kihívások is lassíthatják a végrehajtást. Greisa Martínez Rosas, a United We Dream Action vezetője szerint Trump tervei nem mások, mint „félelem és káosz szítása” az érintett közösségekben, hangsúlyozva, hogy a politikusnak nincs felhatalmazása ilyen széleskörű fellépésre.

Trump újraválasztási kampánya során továbbra is gyakran említi, hogy a bevándorlók veszélyt jelentenek a közbiztonságra, azonban kutatások azt mutatják, hogy a bevándorlók kisebb arányban követnek el bűncselekményeket, mint az amerikai állampolgárok. A tömeges kitoloncolási tervekkel szemben nemcsak társadalmi, hanem gazdasági ellenállás is megnyilvánulhat, hiszen a bevándorlók jelentős része már régóta az amerikai munkaerő és közösségek integrált részévé vált.




Főkép forrása:
Northfoto

További cikkek