Wiles, aki a kampány során fegyelmezetten és sikeresen irányította Trump csapatát, az első nő lesz ebben a pozícióban az elnöki adminisztrációban. „Susie kemény, okos, innovatív, és mindenki csodálja és tiszteli. Susie továbbra is fáradhatatlanul fog dolgozni azért, hogy Amerika újra nagyszerű legyen” – nyilatkozta Trump a floridai stratéga kinevezéséről - írta a Euronews.
Eközben az Axios információi szerint Trump már meg is találta az egyik legesélyesebb jelöltet a külügyminiszteri posztra: Richard Grenell, a Nemzeti Hírszerzés volt igazgatója és korábbi berlini nagykövet valószínűsíthető külügyminiszter lehet. Grenell, aki a kampány során Trump külpolitikai tanácsadójaként tevékenykedett, várhatóan az orosz-ukrán diplomáciai kapcsolatokra fókuszálna. Grenell kinevezését a republikánus szenátusi többség is elősegítheti.
A külügyminiszteri pozícióra azonban további neveket is mérlegel az új adminisztráció: Bill Hagerty szenátor, aki Trump első ciklusában japán nagykövetként szolgált; Robert O'Brien, Trump volt nemzetbiztonsági tanácsadója; és Morgan Ortagus, aki a külügyminisztérium korábbi szóvivője, és esélyes lehet egy nagyköveti pozícióra is.
Az Axios egy érdekes fejleményről is beszámolt: Mike Pompeo volt külügyminiszter esetlegesen a védelmi tárcát vezetheti a következő adminisztrációban. Bár Pompeo az elmúlt években kritikákat fogalmazott meg Trump irányvonalával szemben, különösen az ukrán béketerv kapcsán, korábban támogatta az ukrajnai fegyverszállítást és az Obama által elrendelt fegyverembargó feloldását.
Trump belső köreiből származó információk szerint a megválasztott elnök első ciklusának tapasztalataira alapozva most inkább üzletembereket és hozzá hűséges tisztviselőket választana nemzetbiztonsági csapatába, szemben a katonai vezetőkkel.