Ha van otthon egy ritka 20 forintos vagy más numizmatikai kincs, akkor pénzben kifejezve jelentős értéket rejthet. Egyes ilyen darabok, mint a hibás alapra vert 20 forintos, már tízezreket érnek, és a licitálás során a gyűjtők szoros versenyt folytatnak értük. A numizmatikai aukciók különleges érméket kínálnak, mint például a közel 300 ezer forintot érő pengők, melyek a gyűjtők számára igazi kincset jelentenek - közölte a Dívány.
A gyűjtők között egyre nagyobb kereslet van a ritka, különleges érmék iránt, és ez különösen igaz a magyar forint történetében található darabokra. Jelenleg a hibás alapra vert 20 forintos érméért akár 35 500 forintot is kínálnak a liciten, és a tétek további emelkedésére is van lehetőség. Az érmét az aukciós portálok rendszeresen listázzák, hiszen annak különleges történelmi értéke és a forgalomban való megjelenése egyedülállóvá teszi. A ritka 10 forintos lapkára vert 20 forintos érmék iránti kereslet is kiemelkedett, mivel azok ára már 1775-szörösére nőtt. A licitálás még három napig tart, tehát könnyen előfordulhat, hogy ezen érmék értéke tovább emelkedik.
Ezek az érmék a numizmatikusok számára is különleges értékkel bírnak, és a Forint Portál is kiemelte az aukciós linket, amelyet sok gyűjtő keres. A szóban forgó 20 forintos érme 3/4 része réz, 1/4 része pedig nikkel, és bár használt állapotú, mégis szép állapotban van, ami tovább növeli az érdeklődést irántuk.
A numizmatikai aukciók nemcsak a ritka 20 forintos érmékről szólnak, hanem olyan más értékes darabokat is kínálnak, mint a pengők, melyek ára elérheti a 300 ezer forintot. A magyar érmék története rendkívül gazdag, hiszen már a középkorban, Szent István király uralkodása alatt verettek első érméket Magyarországon, amelyek alapanyaga az ezüst volt. A középkori dénár az Árpád-házi királyok idején volt a kiváltságosok fizetőeszköze, míg a 14. századi aranykitermelés következtében Magyarország aranynagyhatalommá vált, és Károly Róbert aranyforintokat veretett.
A forint elnevezése az olasz fiorino di oro szóból ered, és a középkori pénzek történetét a későbbi magyar pénznemek is tovább formálták. A krajcár, majd az osztrák–magyar forint, valamint a korona mind-mind fontos mérföldkövei voltak a magyar pénztörténetnek. A Horthy-éra alatt a pengő váltotta fel a koronát, és a magyar pénznemek ezen változásai mind hozzájárultak a numizmatikai értékükhöz, melyeket a gyűjtők ma is nagyra becsülnek.