A gyűjtők számára különösen népszerűek a papír kétszázasok, de más címletek is komoly értéket képviselhetnek, ha ritkák és hibátlan állapotúak. A Világgazdaság szerint például akár százezer forintot is érhet egy-egy ilyen bankjegy. A gyűjtők körében igazi slágernek számít a papír kétszázas, amelynek értékét főként a ritkaság és az állapot határozza meg. Tóth Csaba numizmatikus szerint a régi pénzek értékét leginkább ezek a tényezők határozzák meg, hozzátéve, hogy még római kori érméket is lehet néha pár száz forintért vásárolni, de a gyűjtői piac toplistáját többnyire a 19–20. századi pénzek vezetik.
Az online piactereken, mint például a Vaterán, elképesztő árakért kínálnak egyes darabokat. Egy 1998-as papír kétszázasért például 450 ezer forintot kérnek, míg egy arany 200 forintos próbaveretért 3,8 millió forintot is elkérhetnek. Az UNC, azaz uncirculated állapotban lévő, hibátlan, forgalomban sosem használt bankjegyek különösen értékesek. Az értéket az is jelentősen befolyásolja, hogy a bankjegy milyen sorszámú. Például egy 0000002-es sorszámú bankjegy körülbelül 200 ezer forintot érhet, míg egy 0000001-es sorszámú akár 500 ezer forintot is megérhet.
Nemcsak egyedi darabokat, hanem komplett gyűjteményeket is árulnak a piacon. Az egyik eladó például 1997 és 2023 között forgalomba került, különböző címletekből álló, összesen 419 darab bankjegyet kínál eladásra, amelyet 13,9 millió forintért hirdetett meg. A numizmatikai piac iránt érdeklődők számára érdemes lehet otthon is körülnézni, hiszen a hibátlan állapotban megőrzött, különleges sorszámú régi pénzek akár jelentős összeget is érhetnek a gyűjtők szemében.