Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a gyermekek elleni erőszak visszaszorítására szólított fel a kolumbiai Bogotában, az ENSZ első, gyermekek elleni erőszakról tartott konferenciáján. A konferencián bemutatott ENSZ jelentés szerint világszerte több száz millió gyermek számára a mindennapok része a fizikai és lelki bántalmazás, legyen szó akár családon belüli erőszakról, iskolai zaklatásról, vagy szexuális erőszakról. A WHO figyelmeztetett, hogy az ilyen erőszak életre szóló következményekkel járhat.
A WHO adatai szerint a 2-17 évesek több mint fele, összesen több mint 1 milliárd gyermek tapasztal erőszakot évente, és ötből három gyermek és serdülő szenved el fizikai bántalmazást otthon. Emellett minden ötödik lány és minden hetedik fiú él át szexuális erőszakot. A kiskorúak negyedét-felét érinti a zaklatás valamilyen formája. A jelentések szerint a gyerekek fele nem beszél az erőszakos tapasztalatairól, és kevesebb mint 10%-uk kap segítséget.
A WHO főigazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz kiemelte: „Bár az erőszak megelőzhető, világszerte gyermekek milliói számára továbbra is mindennapi valóság, amely generációkon át tartó sebeket hagy maga után.”
A konferencián 120 ország tett ígéretet a gyermekeket érő erőszak elleni fellépésére. A tervezett intézkedések közé tartozik a túlterhelt szülők támogatásának növelése, iskolai zaklatás elleni programok indítása és egyes helyeken a házasságkötési korhatár felemelése.