A szerelem világnapja alkalmából elvégzett boldogságkutatás eredményei azt mutatják, hogy globális szinten ötből négy házas vagy párkapcsolatban élő lakos érzi boldognak magát. A holland, indonéz, argentin és kínai lakosok tapasztalják leginkább a feléjük áradó szeretetet kapcsolatukban.
Az Ipsos 32 ország felnőtt lakosságának bevonásával végezte el a kutatást, összesen 22.508 fős mintán. Az eredmények közül kiemelendő, hogy
- a házasság boldogít,
- a női és férfi nem által érzett szeretet szintjében nincs jelentős eltérés,
- a jobb életkörülmények a szerelmi életre is pozitív hatással vannak, továbbá
- a boomer generáció az, amely a legnagyobb boldogságról tanúskodik.
Az összes felnőtt körében összesen 63% nyilatkozott úgy, hogy elégedett romantikus vagy szexuális életével, míg feleannyian (30%) voltak e kérdésben borúlátóak . A kínai (79%), indonéz (75%) és thaiföldi (75%) felnőttek a legelégedettebbek a szexuális életükkel, míg a japánok (34%) és a dél-koreaiak (44%) a legkevésbé. Bármilyen furcsán hangzik, de a házasok vagy élettársi kapcsolatban élők (75%) sokkal jobbnak tartják a szerelmi életüket, mint a szinglik (54%).
A magas jövedelműek (87%) és a felsőfokú végzettségűek (86%) nagyobb mértékben elégedettek a párjukkal vagy házastársukkal való kapcsolatukkal, mint a közepes és alacsony jövedelmű háztartásokból származók (82% és 80%). rendre) és a közép- vagy alacsonyabb iskolai végzettségűek (szintén 82%, illetve 80%).
Ugyanakkor nincs jelentős különbség abban, hogy a férfiak és a nők mennyire elégedettek szerelmi életükkel. A férfiak és a nők közel azonos mértékben elégedettek házastársukkal vagy partnerükkel (85% a férfiaknál és 83% a nőknél), a romantikus vagy szexuális életükkel (63% mindkettővel), és azzal, hogy mennyire érzik magukat. szeretett (75% a férfiak és 76% a nők).