Súlyos viharzóna vonult át az Amerikai Egyesült Államok felett, amelynek során több mint egytucatnyi tornádó alakult ki. A legpusztítóbb forgószelek Mississippi államot érték el szerda éjszaka és csütörtök hajnalban, ahol lakott településeken keresztülhaladva hagytak maguk után romokat.
A helyi vészhelyzeti ügynökség jelentése szerint a természeti csapásnak legalább 17 sérültje van, halálos áldozatokról egyelőre nem érkezett hivatalos megerősítés. Ugyanakkor a hatóságok nagy erőkkel keresnek egy 1 éves kisgyermeket, akit a vihar elvonulása után eltűntként tartanak nyilván.
Letarolt lakóparkok és megyék
A károk felmérése jelenleg is zajlik, de az előzetes adatok döbbenetesek:
-
Érintett épületek: Összesen csaknem 500 lakóház károsodott súlyosan vagy dőlt romba.
-
Gócpontok: A legkritikusabb helyzet Lamar és Lincoln megyékben alakult ki.
-
Bogue Chitto: Ebben a kistelepülésen egy mobilházakból álló lakóparkot szinte teljesen letarolt a szél, itt 12 ember sérült meg, többen kórházi ellátásra szorultak.
"Nagyon kiterjedt és veszélyes"
A meteorológiai szolgálat már szerda éjszaka kiadta a legmagasabb szintű figyelmeztetést, kiemelve a tornádók rendkívüli veszélyességét. Tate Reeves, Mississippi kormányzója bejelentette, hogy az állam vészhelyzeti hatósága teljes kapacitással dolgozik a mentésen és a károk felszámolásán.
A vészhelyzeti egységek folyamatosan kutatnak a romok között esetleges további sérültek után, miközben az állam központi és nyugati részén az áramellátás helyreállításán is dolgoznak a szakemberek.