390.23 Ft

339.98 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Visszalépett a Jobbik budafoki jelöltje

Visszalépett a Jobbik budafoki jelöltje
Darvas Márton
2026. 03. 16.
Fotó: Dr. Staudt Máté Facebook-oldala

Visszalépett a budafoki országgyűlési választáson a Jobbik jelöltje. Staudt Máté szerint a döntést választói visszajelzések alapján hozta meg.

Visszalépett az országgyűlési képviselőjelöltségtől Staudt Máté, a Jobbik budafoki jelöltje. A politikus a döntést közösségi oldalán jelentette be.

Bejegyzésében azt írta, hogy bár a szükségesnél több ajánlást sikerült összegyűjtenie, végül a választói visszajelzések mérlegelése után úgy döntött, hogy lemond a jelöltségről.

Az országgyűlési képviselőválasztáshoz szükséges ajánlásokat az előírt számot meghaladva adtam le, azonban a választói visszajelzéseket mérlegelve visszalépek az országgyűlési képviselőjelöltségtől, ezért a mai napon lemondtam a jelölésemről” – írta.


A választói visszajelzésekre hivatkozott

Staudt Máté szerint a társadalomban erős igény mutatkozik a változásra, ezért döntését a támogatók véleményét figyelembe véve hozta meg.

A politikus úgy fogalmazott, hogy a visszalépéssel nem szeretné tovább erősíteni a politikai megosztottságot, inkább a közös célokra kíván koncentrálni.

A megosztottság erősítése helyett a közös célok, azaz a kormányváltás minden eszközzel történő támogatása érdekében” döntött a visszalépés mellett – írta.

Támogatóit más jelölt támogatására kérte

A Jobbik politikusa a bejegyzés végén arra kérte támogatóit, hogy a választáson arra a jelöltre szavazzanak, akit a legalkalmasabbnak tartanak a kormányváltás elősegítésére.

Egyelőre nem derült ki, hogy a budafoki választókerületben mely jelöltnek kedvezhet Staudt Máté visszalépése, és az sem, hogy a Jobbik állít-e új jelöltet a körzetben.

További cikkek