Magyar Péter szombat este megosztott egy csoportképet a Pilisszentkereszten zajló háromnapos kihelyezett kormányülés résztvevőiről. A fotó a vacsora előtt készült, és első alkalommal mutatja meg, kik vesznek részt a péntek délután óta tartó tanácskozáson.
A kihelyezett ülést a Büntetés-végrehajtás Oktatási és Rehabilitációs Központjában tartják. A rendezvényről eddig kevés információ került nyilvánosságra, a helyszínt beszámolók szerint szigorúan őrzik. Magyar Péter korábban a 444-nek adott interjúban annyit árult el, hogy a Tisza frakcióvezetői is jelen vannak, hogy részt vehessenek a vitákban és kérdéseket tehessenek fel.
A miniszterek mellett több vezető tisztségviselő is jelen van
A közzétett fotó alapján a minisztereken és a frakcióvezetőkön kívül részt vesz a tanácskozáson Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, Tóth Péter, aki korábban kampányfőnökként dolgozott, jelenleg pedig nemzetbiztonsági főtanácsadó.
A képen látható továbbá Bíró-Nagy András, a Miniszterelnökség szakpolitikáért felelős államtitkára, valamint Kustánczi Norbert, kommunikációért felelős államtitkár. A résztvevők között szerepel Magyar Péter kabinetfőnöke, Sümeghy Klaudia, valamint a kormányszóvivők is.
Kormánybiztosok is helyet kaptak a tanácskozáson
A fotó tanúsága szerint jelen van Bódis Kriszta, társadalompolitikai stratégiáért és ágazati koordinációért felelős kormánybiztos, valamint Rost Andrea, a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztos is.
„A fotó a vacsora előtt készült.” – Magyar Péter Facebook-bejegyzése
A miniszterelnök a csoportkép megosztásán kívül a tanácskozás napirendjéről vagy az ott született döntésekről nem közölt további részleteket.