Sulyok Tamás aláírta az uniós milliárdokat érintő törvénymódosítást
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását – szúrta ki az Index. A jogszabály a Magyar Közlönyben még nem jelent meg, de a parlament oldalára már felkerült.
A törvénymódosítást a képviselők kedden 142:39 arányban, 3 tartózkodás mellett fogadták el. A jogszabály az EU Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervéhez kapcsolódik, és a szupermérföldkövek határidőben való teljesítését szolgálja.
A szupermérföldköveket még 2022-ben határozta meg Brüsszel – az Orbán-kormány ezeket nem tudta teljesíteni, így az érintett uniós források évekig jegelt állapotban maradtak.