Felmentették Czunyiné Bertalan Juditot monitoringbizottsági elnöki posztjáról
Magyar Péter június 24-i hatállyal felmentette Czunyiné Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint annak Plusz változata monitoringbizottságának elnöki tisztségéből. Az intézkedés a Magyar Közlönyben jelent meg.
A pozíciót csütörtöktől Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium illetékes államtitkára tölti be. Czunyinét még Orbán Viktor nevezte ki tavaly áprilisban – a kormányváltás ellenére egészen mostanáig megtartotta a posztját.
Czunyiné időközben új feladatot is kapott: Orbán Viktor a Védvonal országos vezetésével bízta meg, amely szervezet a fideszeseket ért jogsérelmeket kezeli.