Visszaállították Szabó Bence szolgálati jogviszonyát
„Szolgálatra jelentkezem" – írta Instagram-oldalán Szabó Bence rendőrszázados. A poszt szerint június 16-án állították vissza a Nemzeti Nyomozó Iroda egykori kiemelt nyomozójának szolgálati viszonyát.
Szabó neve idén márciusban vált ismertté, amikor a Direkt36 kamerái előtt nyilatkozta: véleménye szerint nemzetbiztonsági eszközökkel próbálhatták megbénítani a Tisza Párt informatikai rendszerét a választás előtt. Ezután házkutatást tartottak nála, hivatali visszaéléssel gyanúsították meg, Pintér Sándor akkori belügyminiszter árulónak nevezte.
A Legfőbb Ügyészség május elején megszüntette a gyanúsítást. Szabó szűk két hete jelentette be visszaszerelési szándékát.