A 24.hu és a magyar kormány között éles konfliktus alakult ki a Kormányinfó rendezvényekhez való hozzáférés kapcsán. A vita akkor kezdődött, amikor Vitályos Eszter kormányszóvivő a március 27-i tájékoztatón arra kérte a 24.hu-t, hogy legközelebb ne Nagy Gergely Miklós legyen a képviselőjük, mivel nem volt elégedett a kérdezői magatartásával. A sajtóiroda levelet küldött a szerkesztőség vezetőinek, amelyben kérték, hogy más újságírót delegáljanak, mivel Nagy Gergely Miklós kérdései nem feleltek meg a kormány etikai és erkölcsi elvárásainak. A lap azonban nem fogadta el ezt a kérését, mivel a sajtószabadság és a szerkesztőség függetlensége számukra alapvető értékek.
A lap reagálásában kiemelte, hogy a sajtószabadság és a szerkesztőségi függetlenség megóvása érdekében nem fogadják el a kormányzati kérést, hogy más újságírót küldjenek a sajtótájékoztatóra. Az újságírók kijelölése ugyanis kizárólag a szerkesztőség döntése, és sem a kormányszóvivő, sem más politikai szereplők nem rendelkezhetnek joggal arról, hogy kit kérdezhetnek a Kormányinfón. A 24.hu a történtek fényében úgy döntött, hogy nem vesz részt a Kormányinfón, amíg nem biztosított a független újságírói munka és a kormányzati beavatkozás mentes kérdezési jog.
A helyzet hátterében egy másik esemény is áll: a januári és februári Kormányinfók során a 24.hu több kérdést is feltett a kormányhoz, különös tekintettel a 442 milliárd forintos gazdasági alap körüli kérdésekre, amelyet az Európai Bizottság hagyott jóvá, de a kormány érdemi válaszokat nem adott. Az egyik kérdés, amit Nagy Gergely Miklós a március 27-i Kormányinfón ismételten fel szeretett volna tenni, épp a támogatott vállalkozások körüli ellentmondásokra vonatkozott, de válasz helyett a kérdést elvették tőle. A szerkesztőség az ügyet továbbra is napirenden tartja, mivel úgy vélik, hogy az újságírói feladatuk a kormány válaszainak megkérdőjelezése és nyilvánosságra hozása, nem pedig a kormányzati manipuláció alávetése.