Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a legfrissebb Kormányinfón ismertette a gyermekvédelmi rendszer új fejlesztéseit - közölte a Népszava.
A gyámügyi hálózat bővítésére kerületenként, illetve járásonként közel 200 új álláshelyet hoznak létre, összesen 1,8 milliárd forintból. Emellett ingyenessé teszik a gépjárművezetői jogosítvány megszerzését félmilliárd forintból, és ugyanekkora összeget szánnak a tisztálkodási minimum biztosítására. A gyermekvédelmi gyámok száma 42 fővel nő, és pótlékuk 37 ezer forintról 80 ezer forintra emelkedik.
Iskolaőri rendszer a gyermekvédelmi intézményekben
A gyermekvédelmi intézményekben iskolaőri rendszert vezetnek be mintegy 700 fővel. Körülbelül 40 intézményben rendőrök, 388 telephelyen pedig iskolaőrök dolgoznak majd.
A bejelentett intézkedések összesen közel 4 milliárd forintot emésztenek fel a 2026-os költségvetésből, céljuk, hogy a gyermekvédelmi rendszer hatékonyabbá váljon, és a gyermekek számára biztonságos, támogató környezetet biztosítson.