Gyárfás jogerősen 7 évet kapott a Fenyő-ügyben - 10perc.hu

409.38 Ft

356.73 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Gyárfás jogerősen 7 évet kapott a Fenyő-ügyben

10perc.hu
2025. 04. 10.
Főkép forrása: illusztráció
Gyárfás jogerősen 7 évet kapott a Fenyő-ügyben

Gyárfás Tamást jogerősen 7 év börtönre, Portik Tamást életfogytiglanra ítélték a Fenyő-gyilkosság ügyében felbujtóként.

Jogerőssé vált a Fenyő János meggyilkolása ügyében hozott ítélet: a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon megerősítette Gyárfás Tamás – a Magyar Úszó Szövetség volt elnöke – és Portik Tamás – az Aranykéz utcai robbantásért már elítélt egykori maffiózó – bűnösségét. Gyárfás hét év börtönbüntetést kapott, míg Portik életfogytiglant, feltételes szabadlábra helyezés lehetőségével 20 év után.

A másodfokú ítélet súlyosabb megítélést tükröz Gyárfás esetében: az elsőfokú döntéssel szemben nem bűnsegédként, hanem felbujtóként marasztalták el. A bíróság nem engedélyezte a feltételes szabadlábra helyezését sem.

„Eleve nincsenek gyilkos hajlamaim” – mondta Gyárfás Tamás az utolsó szó jogán.

A tárgyaláson Gyárfás személyesen megjelent, Portik viszont távol maradt, és előre jelezte, hogy sem jelenlétével, sem videókapcsolaton nem kíván részt venni az ítélethirdetésen.

A Fővárosi Ítélőtábla szerint az elsőfokú ítélet „helyesen tárta fel a bűncselekmény motivációját”, a másodfok minden lényeges megállapítást megerősített.

A vádirat szerint Fenyő Jánost 1998-ban, a Margit körúton lőtték agyon. A bizonyítékok alapját egy 512 perces hangfelvétel és tanúvallomások képezik. A védelem szerint a hangfelvételek manipuláltak és félreértelmezettek voltak.

A hanganyagok először egy gyerekruhába varrva kerültek elő Németországban, majd hosszú kerülővel a Farkasréti temetőben bukkant rájuk a rendőrség. Az ügyészség szerint ez a felvétel kulcsfontosságú bizonyíték volt.

„Nincs mit szégyellnem” – nyilatkozta Gyárfás az ítélet előtt a sajtónak.

A védelem szerint a felvétel egy adócsalási ügy körüli beszélgetést tükröz, és nem megbízást. A bíróság viszont úgy látta, Gyárfás azonosult a gyilkosság tervével, és Portik meggyőződéséből fakadóan cselekedett.

Az ügy egyik mellékszála, hogy a hangfelvételt Gyárfás 2017-ben átadta Ihász Sándor volt főügyésznek, aki azonban a vád szerint nem jelentette az új bizonyítékot a hatóságoknak. Ihászt első fokon hivatali visszaélésért ítélték el.

A teljes részleteket és a háttértörténetet a Telex cikke tartalmazza.

Címkék:

További cikkek