Karácsony Gergely főpolgármester a Facebookon osztotta meg a hírt, miszerint 12.734.387.060 forintot utaltak át a Budapesti Közművek a Rákosrendező vásárlásának első részletére. Ez az összeg az ingatlanvásárlás első lépését jelenti, és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) számlájára került. A vásárlási folyamat következő szakasza a terület birtokba vétele, azonban legalább két hónap szükséges ahhoz, hogy a főváros fizikailag is birtokba vegye a területet - tudósított a Telex.
A főpolgármester a posztjában kiemelte, hogy „Akkor – és nem előbb – tudjuk elkezdeni a terület rendbetételét.” Karácsony Gergely azt is hozzátette, hogy több jelzést kapott a budapestiektől, miszerint az állam az utóbbi hetekben is szemétlerakóként használta a területet. Az adósságszolgálati szerződés értelmében a MÁV-val való használati megosztásról is meg kell állapodni, és a terület a főváros birtokába 60 napon belül kerülhet.
2023 végén derült ki, hogy a magyar állam tárgyalásokat folytat egy dubaji ingatlanbefektetővel a Rákosrendező vasúti célra nem használt területeinek értékesítéséről. A felek egy nemzetközi szerződést írtak alá, amely biztosítja a közös projekt előkészítését. 2024-ben a projekt előkészítése során aláírták a szerződést a dubaji Eagle Hills és a magyar állam képviselői között.
A szerződés nyilvánosságra kerülése után nem sokkal kiderült, hogy a főváros tulajdonú BKM Zrt. rendelkezik elővásárlási joggal. Ezt a jogot az állam először tagadta, és különböző verziókat állítottak arról, hogy miért nem élhet ezzel a joggal a BKM. Később azonban 180 fokos fordulatot téve elismerték, hogy a BKM valóban élhet az elővásárlási jogával.
Nyitott kérdés maradt, hogy a BKM Zrt. hogyan szerzi be a szükséges forrást a Rákosrendező megvásárlásához. Ezzel kapcsolatban Mártha Imre, a BKM vezérigazgatója részletesen beszélt a Telex-nek adott interjújában, amelyben elmondta, hogy a cég készen áll a terület tisztítására és akár arra is, hogy ingatlanfejlesztő céggé váljon.