Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek adott interjújában kifejtette, hogy a tanárszakszervezetek a baloldali pártok pedagógustagozataivá váltak, aminek következtében hitelességük nagymértékben csorbult. „Sajnos a szakszervezetek a baloldali pártok pedagógustagozatává váltak, így a hitelességük nagymértékben csorbult, ezért a taglétszámuk is jelentősen visszaesett” – mondta az államtitkár. Hozzátette, hogy a szakszervezetek a szuverenitásvédelmi törvénytől kezdve a gyermekvédelmi törvényig mindent elleneztek, amit a baloldali ellenzék is elutasított. A pedagógus-szakszervezetek és a kormány közötti viszony kapcsán Rétvári arról is beszélt, hogy a kormány a szakszervezetekkel való együttműködést a közös célok, így például a pedagógusok béremelése érdekében folytatja - elemezte a Telex.
A tanárok béremeléséről szólva Rétvári elmondta, hogy az EU-s támogatások nem képezik a béremelés jelentős részét, és a magyar költségvetés biztosítja a legnagyobb hányadot: „tíz forint béremelésből kilencet a magyar költségvetés áll”. Azt is hozzátette, hogy a következő tanévtől kezdve minden tanár bérét az egyéni teljesítmény fogja befolyásolni.
A migrációs paktumot érintve Rétvári Bence elmondta, hogy elfogadhatatlan, hogy Magyarországot napi egymillió eurós bírság megfizetésére köteleznék, pusztán azért, mert védi a saját határait: „elfogadhatatlan, hogy egymillió eurós napi bírság megfizetésére köteleznek bennünket pusztán azért, mert megvédjük a saját külső határunkat”. Az államtitkár hozzátette, hogy Brüsszelben sincs egyetértés a migrációs paktum kérdésében. Ezt alátámasztva említette, hogy tavaly júniusban, hosszú viták után a tagállamok a legnehezebben elfogadott jogszabályról, a menekültügyi rendeletről tudtak megállapodni.
Rétvári szerint a migrációs paktummal kapcsolatos vitákban Németország álláspontja is változott volna, ha nem lett volna az „globalista, illiberális hálózat” médiája és véleményvezérei, akik „olyan erős nyomást tudtak gyakorolni, hogy a CDU – vagyis az a párt, amely várhatóan győztes lesz a német választáson – megváltoztatta az álláspontját”.
Az iskolákat érintő bombafenyegetésekről szólva Rétvári Bence kifejtette, hogy „mivel Nyugat-Európában nem fenyegetések vannak, hanem merényletek, ezért mindegyik bombariadót komolyan kell venni”. Az államtitkár megerősítette, hogy egyik érintett iskolában sem találtak bombát, és kijelentette, hogy a felelősöket komoly büntetésre számíthatnak. „Találkoztam az Europol ügyvezetőjével, aki megígérte, hogy felállítanak egy munkacsoportot, amelyben minden érintett ország tapasztalatokat tud cserélni” – tette hozzá Rétvári.