A mentőszolgálat átmeneti megoldásként egy megüresedett helyi iskolát alakít ki számukra, ám addig a Fonyódi Mentőállomásról látják el a körzetet. Ez viszont hosszabb mentési időket eredményezhet, hiszen a mentőknek nagyobb távolságot kell megtenniük - számolt be róla az ATV.
A balatonlellei mentősök már hosszú ideje rossz állapotú, romos épületben dolgoztak, és sokuknál most telt be a pohár. Az ápolók és gépkocsivezetők szerint nemcsak Balatonlellén, hanem országszerte több mentőállomás is hasonló állapotban van.
„Ezek az állapotok semmiféleképp nem méltók és megfelelőek a munka körülményeikhez, ehhez a hivatáshoz, ennek a munkának a végzéséhez” – nyilatkozta Lengyel Tibor szakszervezeti elnök.
A mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál szerint az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) tisztában van a problémával, és folyamatosak a fejlesztések.
„De azért bőven van még tennivaló. A tervek között szerepel Zalaegerszegen új mentőállomás építése, Veszprémben is épül új, most is felújítás van folyamatban Putnokon és Ózdon, illetve Lellén is új állomást kell építenünk” – mondta Győrfi.
Jelenleg az OMSZ 256 mentőállomást üzemeltet, azonban ezeknek csupán a fele újult meg eddig. A balatonlellei mentőállomás újjáépítésének pontos időpontja még nem ismert. Az önkormányzat azon dolgozik, hogy minél előbb visszaköltözhessenek a mentősök a településre.