Javában tombol a koronavírusjárvány negyedik hulláma, és a kormány az állami szféra legtöbb alkalmazottjának kötelezővé tette az oltások felvételét. Sőt, például a pedagógusok esetében aki nem veszi fel a vakcinát december 15-ig, azt fizetésnélküli szabadságra küldik és a munkaszerződését is felbonthatják.
Nos, az ember azt hinné, hogy a törvényalkotók mindenben az élen akarnak járni, például az oltakozásban is. Éppen ezért érthetetlen, valamint a kettős mérce tipikus esete, hogy Bencsik János független országgyűlési képviselő indítványára, miszerint a parlamenti honatyák és honanyák számára is legyen kötelező az oltás, a Parlament Igazságügyi Bizottsága egyszerűen nemet mondott.
Miután a bizottság tagjai közül egyedül dr. Fülöp Erik független képviselő támogatta Bencsik indítványát, így a javaslat még tárgysorozatba sem kerülhet, azaz nem dönthetnek róla az Országgyűlés tagjai. Bencsik János a 24.hu portálnak elmondta, azért indítványozta a rájuk vonatkozó kötelezvényt, hogy példát mutassanak az embereknek.
„Tudom, hogy képviselőtársaim az elmúlt tíz hónapban túlnyomórészt már beadatták a vakcinát. Most azonban itt lett volna az ideje, hogy egy jogi aktussal jelképesen is közösséget vállaljunk azokkal a honfitársainkkal, akik számára már kötelezővé tették az oltás felvételét, akik a járvány elleni küzdelem során felelősen jártak el, és bátorítsuk a kételkedőket” – vélekedett a képviselő.
Hozzátette, ha egy bolti eladó, egy pedagógus vagy buszvezető számára kötelezővé lehet tenni az oltás, akkor a képviselők számára is annak kéne lennie. Őszintén sajnálja, hogy ezt végül sem a kormánypárti, sem az ellenzéki oldal egyetlen frakciója sem vállalta.