393.90 Ft

370.49 Ft

Rövidpályás úszó-eb: Szabó Szebasztián – két nap, két arany

2021. 11. 04.

A győriek 25 éves úszója a tegnapi 100 méteres pillangón aratott győzelme után ma 50 méter gyorson lett Európa-bajnok.

Remek formában versenyez a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián. A győriek 25 éves úszója már a második aranyérmét nyerte a kontinensviadalon, miután a 100 pillangó után az 50 méter gyorson is győzött a mai döntőben.

Szabó a legjobb idővel került a fináléba, ahol fantasztikusan kapta el a rajtot és a fordulónál már az élen haladt, végül egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött. Ez mindössze négy századdal maradt el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától. Szabó önmaga, és a magyar küldöttség második érmét szerezte a tatár fővárosban.