393.93 Ft

368.88 Ft

Rövidpályás úszó-eb: Milákot főszámában, a 200 pillangón is legyőzték

2021. 11. 05.

A tokiói olimpián ebben a számban aranyérmes 21 éves magyar úszó ezüstérmes 200 méter pillangón, ezzel a magyar csapat harmadik érmét szerezte Kazanyban.

Vélhetően, ha csak egy aranyérmet nyerhetett volna a magyar úszóválogatott a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokságon, a szurkolók szinte kivétel nélkül Milák Kristóf 200 méter pillangón aratott győzelmére tették volna fel a pénzüket.

Nos, a Honvéd 21 éves világklasszisa ezúttal nem váltotta valóra az aranyos álmainkat, holott messze a legjobb idővel került a döntőbe. A fináléban aztán az olasz Alberto Alberto Razzetti szinte tökéletes rajtját követően - hét századdal reagált jobban a magyarnál - végig vezetve nyert.

A táv nagymedencés olimpiai, világ-, és Európa-bajnoka 1:51.11 perces idővel csapott célba, amivel ezüstérmes lett, és közel egy másodperccel maradt el Razzettitől. Milák a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte.