393.63 Ft

368.77 Ft

Rövidpályás úszó-eb: legyőzték Milákot, Szabó Szebasztiáné lett az arany 100 pillangón

2021. 11. 03.

A győriek 25 éves úszója ezzel a magyar csapat első érmét a tatár fővárosban zajló kontinensviadalon, míg a tokiói olimpián arany-, és ezüstérmes Milák Kristóf negyedik lett.

Vélhetően a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság legnagyobb meglepetése született ma a férfiak 100 méteres pillangóúszásában. Ugyanis a topfavorit, a tokiói olimpián 200 méter pillangón arany-, 100 méteren ezüstérmes Milák Kristóf még a dobogóra sem tudott felállni, holott a döntőbe ő jutott a legjobb idővel.

Ám a magyarok számára mégis jól végződött a szám, hiszen az aranyérmet remek hajrájának köszönhetően Szabó Szebasztián szerezte meg, aki korábbi egyéni legjobbját (49.75) megjavítva, 49.68 másodperccel diadalmaskodott. Milák nem tudott javítani az elődöntős idején (49.71), s végül negyedikként csapott célba.