EUR: 369,42 Ft
USD: 345,38 Ft
CHF: 379,21 Ft
GBP: 428,55 Ft
RON: 74,38 Ft
RSD: 3,15 Ft

Mai névnap:

Kijutottak női kéziseink az olimpiára!

Sport
10perc.hu
2 éve
Kiemelt kép: MTI/Illyés Tibor

A magyar női kézilabda-válogatott 2008-as pekingi olimpia után ott lesz Tokióban, miután a győri olimpiai selejtezőben 31-23-ra legyőzte Szerbiát.

A képlet egyszerű volt a szombati Magyarország-Szerbia női kézilabda olimpiai selejtező előtt: amelyik csapat győz, az jut ki a nyári olimpiai játékokra. Nos, a leglelkesebb magyar szurkolók a pénteki akciójukhoz hasonlóan szombaton is éreztették támogatásukat a játékosokkal, ugyanis a válogatott szálláshelye és az Audi Aréna közötti útszakasz mentén nemzeti színű zászlókkal és füstgránátokkal köszöntötték az elhaladó csapatbuszt.


Az Elek Gábor vezette válogatott 2008 után ismét kijutott az olimpiára     Fotó: MTI/Illyés Tibor


A magyarok némi bizonytalankodás mellett már a szünetig megnyugtató, négygólos előnyt szereztek (16-12), melyet elsősorban remek védekezésükkel értek el. A második félidőben továbbra is olyan összeszedetten játszottak, ahogyan legutóbb a 2018-as franciaországi Európa-bajnokságon, így egyre nőtt a különbség, így a végén 31-23-as magyar sikerrel zárult a talákozó, ami egyben azt is jelentette, hogy az Elek Gábor vezette válogatott 2008 után ismét kijutott az olimpiára.