368.88 Ft

Karakas Hedvig Európa-bajnok!

2020. 11. 19.

A 30 éves cselgáncsversenyző a magyar dzsúdósport 18. Eb-aranyérmét szerezte meg a prágai O2 Arenában.

Fantasztikus magyar sikerrel kezdődött meg Csehországban a cselgáncsozók Európa-bajnoksága. Az 57 kilogrammos Karakas Hedvig -  képen fehérben - aranyérmet nyert a prágai kontinensviadal csütörtöki nyitónapján. A BHSE olimpiai kvótás helyen álló versenyzője három szép győzelem után jutott be a döntőbe – legyőzve többek között a címvédő orosz Darja Mezseckaját –, ahol pályafutása második Eb-fináléjában az ötszörös Európa-bajnok,  portugál Telma Monteiróval találkozott.

Ők ketten már vívtak egymással Eb-döntőt, ám 2015-ben Karakas kikapott, ráadásul eddig a magyar dzsudoka csak egyszer tudta legyőzni riválisát. A kilencedik csata azonban szerencsére a magyar hölgy sikerével zárult, miután a portugált a hosszabbításban harmadszor is megintették, és ez Karakas győzelmét jelentette. Ezzel a 30 éves magyar sportoló a magyar dzsúdósport 18. Eb-aranyérmét szerezte meg.