370.49 Ft

Az FTC lett a legeredményesebb

10perc.hu/MTI
2020. 12. 30.

A Ferencvárosi Torna Club lett az év legeredményesebb hazai sportegyesülete a 2020-ban szerzett olimpiai pontok alapján.

A Sportegyesületek Országos Szövetsége (SOSZ) minden évben elkészíti az egyesületek eredményességi rangsorát az adott évben rendezett olimpiai és paralimpiai játékokon, valamint az Európa-bajnokságokon, Európa Játékokon, világbajnokságokon az olimpiai és paralimpiai versenyszámokban szerzett pontok alapján.

A SOSZ az idei furcsa szezonban a legeredményesebb sportszervezetek közül csak a győztest hirdette ki, amely az FTC lett. A férfi labdarúgók 31. alkalommal nyertek bajnoki címet, majd csoportkörbe jutottak a Bajnokok Ligájában, a férfi vízilabdázók Magyar Kupát, a férfi jégkorongozók pedig bajnoki címet és Magyar Kupát nyertek.