A Disney legújabb élőszereplős filmjei, a Hófehérke és A kis hableány jelentős környezeti hatással bírtak, ugyanis több szén-dioxidot bocsátottak ki, mint a Fast & Furious legújabb részei. Még a repülőtéri kibocsátásokkal összehasonlítva is magas volt a szén-dioxid kibocsátásuk, amely aggodalmakat vet fel a filmipar környezetre gyakorolt hatásáról - írta meg a The Guardian.
A Hófehérke film premierje során, amelyet egy mesterséges meseerdőben tartottak, az esemény környezetbarát megjelenítése, mint a szőrös állatok és nádfedeles házikók, ellentétben állt a film tényleges környezeti hatásaival. Az Egyesült Államokban a film hollywoodi premierjén egy valódi nyuszi is felvonult a vörös szőnyegen, ami a természet közelségét próbálta sugallni. Azonban az igazi környezeti hatásokat a film készítése és forgatása jelentette. A Hófehérke és A kis hableány forgatásai az Egyesült Királyságban több szén-dioxidot bocsátottak ki, mint a legújabb Fast & Furious film, amely nagy mennyiségű benzinfaló autót alkalmazott.
A Walt Disney Company dokumentumai alapján a Hófehérke és A kis hableány élőszereplős remake-jei több környezeti szennyezést okoztak, mint bármely más, az Egyesült Királyságban készült Disney-film 2019 óta.
Az Egyesült Királyságban bevezetett környezetvédelmi jelentéstételi kötelezettség szerint a filmek környezeti hatásait nyilvánosságra kell hozni, ami segít a környezetvédelem előmozdításában. A filmek készítésekor számos helyszínen, így Pinewood stúdiójában is forgattak, amely az Egyesült Királyságban működő filmipari ösztönzők révén támogatást kapott. A közzétett beszámolók szerint a Disney 44,9 millió fontot kapott a Hófehérke forgatásáért, és 49,7 millió fontot A kis hableány brit gyártásáért.
A két film szén-dioxid-egyenértéke (tCO2e) különböző hatókörökre osztható: az első kategóriába tartoznak azok a kibocsátások, amelyek a filmek közvetlen gyártási folyamataiban keletkeztek, például a generátorok működtetéséből, a második körbe a gyártás során felhasznált elektromos energia kibocsátása, a harmadik körbe pedig a közvetett kibocsátások, mint például az áruk és szolgáltatások szállítói által okozott kibocsátás.
A Hófehérke és A kis hableány filmek összesen 8 279,6 tonna szén-dioxidot bocsátottak ki, amely több, mint a birminghami és lutoni repülőterek éves kibocsátása. A Fast & Furious filmek, amelyek szintén nagymértékben támaszkodnak a benzinfaló autókra, hasonló környezeti hatásokkal rendelkeznek, de az iparági adatok szerint mégis a Hófehérke és A kis hableány produkciók váltották ki a legnagyobb szén-dioxid-kibocsátást.
A filmkészítők különféle lépéseket tettek a kibocsátás csökkentése érdekében, például elektromos autók bérlésével és a zöld tarifa keretében történő megújuló energiafelhasználással. Azonban az ilyen típusú megoldások nem voltak elegendőek ahhoz, hogy jelentős mértékben csökkentsék a filmek környezeti hatását. A filmes produkciók esetében még mindig a hordozható generátorok és az üzemanyaggal működő gépek használata a legnagyobb kibocsátó tényező.